| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| High Sealing Performance | 2.0MPa Does Not Leak |
| Connector Orientation | Straight, Right Angle |
| Pin Materials | 4J50 |
| Connector Configuration | Male Or Female |
| Hermeticity | Greater Than 1x10^-9 Atm Cc/sec |
|---|---|
| Mounting Style | Flange Mount |
| Operating Temperature | -55°C To +200°C |
| Gender | Male/Female |
| Leak Test | 1.5MPa WITH N2, NO LEAK |
| Temperatura de funcionamento | -70°C a +300°C |
|---|---|
| Tratamento de superfície | Níquel Electroless |
| Estilo do conector | Parafuso de montagem |
| Materiais | 45 de aço |
| Avaliação atual | 100A - 300A |
| Leak Test | 1.5MPa WITH N2, NO LEAK |
|---|---|
| Contact Plating | Gold/Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Glass Materials | ELAN #48 |
| Body | 304 STAINLESS STEEL |
| Contact Termination | Crimp/Solder |
|---|---|
| Connector Size | Up To 1 Inch Diameter |
| Rohs Compliant | Yes |
| Leakage Rate | ≤1x10^-9 Cc/sec He |
| High Sealing Performance | 4MPa Does Not Leak |
| Wire Gauge | 20-28 AWG |
|---|---|
| Mounting Style | Flange Mount |
| Mounting Thread Size | 1/4-28 |
| Leakage Rate | 1x10^-9 Cc/sec |
| Manufacturer | SSCore |
| High Sealing Performance | 2MPa Does Not Leak |
|---|---|
| Rohs Compliant | Yes |
| Pressure Range | Vacuum To 10,000 Psi |
| High Voltage Resistance | ≥2500VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Number Of Contacts | 2-50 |
| Fabricante | Sscore |
|---|---|
| Material de isolação | Vidro |
| Estilo do conector | Parafuso de montagem |
| Materiais | 45 de aço |
| Avaliação da tensão | 220V - 600V |
| High Voltage Resistance | ≥4000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
|---|---|
| Connector Shell Material | Stainless Steel |
| Pin Materials | 4J50 |
| Leak Rate | Less Than 1x10^-9 Cc/sec He |
| Pressure Range | Vacuum To 10,000 PSI |
| Insulator Resistance | 100MΩ@500VDC |
|---|---|
| Hermeticity | Greater Than 1x10^-9 Atm Cc/sec |
| Material | Stainless Steel |
| Connector Configuration | Male Or Female |
| Cable Length | Customizable |